Support

Lorem ipsum dolor sit amet:

24h / 365days

We offer support for our customers

Mon - Fri 8:00am - 5:00pm (GMT +1)

Get in touch

Cybersteel Inc.
376-293 City Road, Suite 600
San Francisco, CA 94102

Have any questions?
+44 1234 567 890

Drop us a line
info@yourdomain.com

About us

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit.

Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa. Cum sociis natoque penatibus et magnis dis parturient montes, nascetur ridiculus mus. Donec quam felis, ultricies nec.

Kultúrne zariadenie Šváby

Kultúrne zariadenie Šváby

Švábska 27/A, Prešov

Kultúrne zariadenie PKO Prešov na Šváboch svojimi aktivitami a činnosťami vytvára podmienky a podnetné prostredie pre rozvoj kultúry a voľnočasových aktivít pre deti a ľudí všetkých vekových kategórií.

Ponuka činností:

 • možnosť krátkodobého a dlhodobého prenájom priestorov pre firmy a jednotlivcov
 • príjem objednávok na vystúpenia súborov počas celého roka na kultúrne a spoločenské podujatia, plesy, jubileá a pod. podľa požiadavky

 

Kontakt: Mgr. Lýdia Šima Fidesová

Tel. číslo: 0908 839 846

Email: lydia.sima.fidesova@pkopresov.sk

URL: www.facebook.com/pkopresov_svaby

 

 

V priestoroch KZ Šváby sa nachádzajú:

 • POBOČKA KNIŽNICE P. O. HVIEZDOSLAVA

Knižnica poskytuje zdarma absenčné a prezenčné výpožičky literatúry, dokáže zabezpečiť hľadané informácie, poskytnúť možnosti pre využitie voľného času, pomoc pri štúdiu a rekvalifikácii. Je otvorená denne od 9.00 do 17.00 a v utorky od 8.00 do 12.00.

 

Kontakt: Mgr. Tatiana Dubecká

Tel. číslo: 051/7704709

Email: kniznicapoh.pobockasvaby@gmail.com

 

 

 • ŠTÚDIO ZDRAVIA

Štúdio poskytuje poradenstvo ohľadom zdravia a zdravého chudnutia, poradenstvo v oblasti zdravej výživy a zdravého životného štýlu, diagnostiku tela špeciálnym prístrojom (hmotnosť, bazálny metabolizmus, telesný tuk, svalová hmota, viscelárny tuk, denný kalorický príjem, metabolický vek), individuálne jedálničky a recepty, poradenstvo zdravého tehotenstva a zdravia ženy po pôrode, pri obezite, vysokom tlaku, cholesterole, oslabenej imunite, únave, či strese.

Individuálne činnosti Štúdia zdravia:

 • Step aerobic

Druh aerobicu, ktorý využíva step počas cvičenia, umožňuje zosilniť svaly stehien a lýtok, vypracovať brušné svaly, bedrové svaly a svaly zadku. Posilňuje srdce a pomáha pri chudnutí.

 • HIIT aerobic

Vysoko intenzívny intervalový tréning, ktorý predstavuje účinný nástroj na podporu rastu svalovej hmoty, kardiovaskulárneho systému a spaľovania tukov.

 • Zdravotné cvičenia

Zdravotné cvičenie je vysoko efektívny a organizovaný systém cvičení, ktoré sa využívajú na prevenciu chybného držania tela a liečbu už vzniknutých miernych odchýlok v držaní tela od normy. Ich cieľom je podpora svalovej rovnováhy a centralizácia telesných segmentov.

 • SM Systém

SM Systém predstavuje systematické cvičenia zamerané na pohybový aparát človeka,  predovšetkým chrbticu. Spája rehabilitačnú liečbu s prevenciou, regeneráciou a kondičným tréningom v jednotnom metodickom postupe. Cvičenia stabilizujú telo (chrbticu) a zároveň vytvárajú pohyb - mobilitu.

 • Piloxing

Skupinové cvičenie je kombináciou boxu, pilatesu a tanca. Box buduje výkonnosť, tanec robí cvičenie elegantným, pilates sa zameriava na zoštíhlenie a posilnenie všetkých svalov. Všetko sa deje pri hudbe a prináša množstvo zábavy.

 • Kruhové tréningy

Kruhový tréning je vhodný pre ľudí, ktorí chcú popracovať na svojom zdraví, chcú schudnúť alebo spevniť svoje telo. Je výborným spôsobom, ako behom jednej jednotky pracovať na svalovej sile a flexibilite, celkovej kondície a vytrvalosti.

 • Zumba

Kombinuje dynamickú latinsko-americkú hudbu a latinsko-americké tance s aeróbnymi pohybmi. Choreografie zahŕňajú striedanie rýchlych a pomalých rytmov na princípe vytrvalostného intervalového tréningu s cieľom vyformovať a posilniť celé telo a zároveň spaľovať tuk.

 • Pilates overball

Kompenzačné a balančné cvičenia celého tela pomocou overballov, vhodné pre všetky vekové kategórie, pri sedavom zamestnaní, jednostrannej záťaži, pri skolióze, lordóze, po pôrode, na posilnenie hĺbkového stabilizačného systému, svalov chrbta, brušného svalstva a panvového dna, vhodné pre diastázu a popôrodný stav.

 • Tabata

Je veľmi efektívna a náročná metóda intervalového tréningu, pri ktorom sa zvyšuje fyzická kondícia aj sila zároveň – získate aeróbnu kondíciu aj nárast dynamiky.

 

Kontakt: Adriana Petrovičová

Tel. číslo: 0918 783 201

URL: www.facebook.com/Štúdio-Zdravia-Prešov/

 

 

 • FOLKLÓRNY SÚBOR DÚBRAVA

Vznikol v roku 1979 v Prešove. V súčasnosti má asi 40-45 členov v troch samostatných zložkách. Repertoár súboru tvoria tance, spevy a zvykoslovné pásma z regiónu Šariš a Zemplín. FS Dúbrava pracuje pod vedením Pavla Fecenka

 

Kontakt: Pavol Fecenko

Tel. číslo: 0948 445 453

Email: dubrava.fs@gmail.com

URL: www.facebook.com/Fsdubrava/

 

 

 • FOLKLÓRNY SÚBOR DÚBRAVIENKA

V detskom folklórnom súbore Dúbravienka tancuje, hrá a spieva viac ako 60 detí vo veku 6 – 16 rokov. Súbor absolvuje každoročne niekoľko desiatok predstavení v Slovenskej republike a od roku 2000 sa mu darí prezentovať aj za našimi hranicami.

 

Kontakt: Mgr. Anita Chovančáková

Tel. číslo: 0905 110 704

URL: http://dubravienka.eu/

 

 

 • RODINNÉ CENTRUM V DOBROM AJ V ZLOM

Ponúka poradenstvo rodinám, manželom, seniorom a jednotlivcom prostredníctvom spoločných posedení a odborných prednášok na témy a problematiky spojené s krízou v rodine, partnerských vzťahov, komunikácie v rodinnom prostredí, medzigeneračné konflikty, možnosti riešenia konfliktov, šikana v školskom prostredí, rovesnícka komunikácia a i. .

 

Kontakt: Mgr. Tatiana Hudáková

Tel. číslo: 0907 338 757

Email: vdobromajvzlom@gmail.com

URL: http://rodinnecentrum.vlastnyweb.sk

 

 

 • ZASADNUTIA POSLANCOV MESTSKÉHO ZASTUPITEĽSTVA

PRVÝ PONDELOK V PÁRNOM MESIACI sa konajú zasadnutia Výboru mestskej časti č. 5 (Solivar, Soľná Baňa, Šváby)

© 2022 PKO Prešov. All Rights Reserved.
Pokračujte výberom nastavení ochrany osobných údajov. Pre viac informácií si prečítajte naše zásady ochrany osobných údajov a zásady používania súborov cookies.