Support

Lorem ipsum dolor sit amet:

24h / 365days

We offer support for our customers

Mon - Fri 8:00am - 5:00pm (GMT +1)

Get in touch

Cybersteel Inc.
376-293 City Road, Suite 600
San Francisco, CA 94102

Have any questions?
+44 1234 567 890

Drop us a line
info@yourdomain.com

About us

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit.

Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa. Cum sociis natoque penatibus et magnis dis parturient montes, nascetur ridiculus mus. Donec quam felis, ultricies nec.

Ahoj, Cześć, Prešov! IV. Poľské dni (14. - 24.10.2019)

Ahoj, Cześć, Prešov! IV. Poľské dni (14. - 24.10.2019)

Prešovská univerzita, Čierny orol, Viola

Zobrazené 187x

IV. Poľské dni, Prešov 14. - 24. októbra 2019

Iniciatíva poľských dní sa zrodila v Inštitúte stredoeurópskych štúdií Filozofickej fakulty Prešovskej univerzity v Prešove, kde už polstoročie, teda od roku 1969, pôsobia lektorky a lektori poľského jazyka a kultúry a študuje sa poľský jazyk a kultúra. V spolupráci s Poľským inštitútom v Bratislave, Mestom Prešov sa Poľské dni v Prešove konajú od roku 2015. Zamerané sú na propagáciu širokej škály poľskej kultúry, ktorá je síce Slovákom geograficky, jazykovo i mentálne blízka, ale málo známa. Štvrtý ročník podujatia otvoria v pondelok 14. 10. veľvyslanec Poľskej republiky na Slovensku Krzysztof Strzałka, rektor Prešovskej univerzity Peter Kónya a dekanka Filozofickej fakulty Beáta Balogová počas slávnostného zasadnutia Inštitútu stredoeurópskych štúdií pri príležitosti 50. výročia založenia lektorátu poľského jazyka a kultúry na Filozofickej fakulte PU v Prešove. Nasledovať bude prednáška poľského veľvyslanca a otvorenie výstavy k jubileu 80. výročia napadnutia Poľska a začiatku druhej svetovej vojny. V utorok bude v priestoroch univerzity slovensko-poľská diskusia o páde komunizmu v roku 1989 a začiatkoch transformácie v oboch krajinách. Poľská agentúra NAWA bude pre študentov a učiteľov prezentovať výmenné programy a štipendiá. Večer v kaviarni Libresso bude patriť novému poľskému filmu Umenie milovať a poľské filmy sa budú premietať aj v rámci festivalu PO CITY. Bohatý hudobný a výtvarný poľský program bude aj v umeleckom centre Viola, kde zaznie aj romantický klavír F. Chopina. Jedným z vrcholov IV. Poľských dní bude v PKO Čierny orol Prešov určite aj koncert speváckej skupiny Sonori Ensemble z mesta Vroclav. V rámci podujatia nebudú chýbať súťaže a prekladateľské workschopy pre študentov a poľská diskotéka. V sobotu bude zaujímavý turistický a gastronomický poľský program aj v obchodnom centre Eperia.

Ísť späť

© 2019 PKO Prešov. All Rights Reserved.
Používame súbory cookie, aby sme vylepšili zážitok z návštevy našej stránky. Ak budete pokračovať bez zmeny nastavení, budeme predpokladať, že povoľujete prijatie všetkých súborov cookie na stránke PKO Prešov.Viac informácii
OK