Support

Lorem ipsum dolor sit amet:

24h / 365days

We offer support for our customers

Mon - Fri 8:00am - 5:00pm (GMT +1)

Get in touch

Cybersteel Inc.
376-293 City Road, Suite 600
San Francisco, CA 94102

Have any questions?
+44 1234 567 890

Drop us a line
info@yourdomain.com

About us

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit.

Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa. Cum sociis natoque penatibus et magnis dis parturient montes, nascetur ridiculus mus. Donec quam felis, ultricies nec.

Prešovský Montmartre 2022

Počas Dní mesta Prešov 2022 sa uskutočnil ďalší ročník obľúbeného podujatia Prešovský Montmartre. Tento festival vizuálneho, tanečného, divadelného a hudobného umenia podporilo aj mesto Prešov, ktoré poskytlo dotáciu vo výške 2866,- €.

Prešovský Montmartre je pouličný artový festival s vyše 20 ročnou tradíciou. Spočiatku dával priestor vizuálnym umelcom, ktorí zväčša maľovali v uliciach mesta portréty a prezentovali vlastnú tvorbu. PKO je organizátorom Prešovského Montmartre od roku 2015, pričom od roku 2017 je našou snahou prepájať všetky druhy umenia - hudbu, divadlo, tanec, literatúru aj výtvarné umenie. Naším hlavným cieľom je prinášať rôznorodé formy živej kultúry na ulicu a prostredníctvom interakcie vytvárať dialóg medzi účinkujúcimi, divákmi i náhodnými okoloidúcimi. Ide o jedinečný a obľúbený formát, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou kultúrnej ponuky v Prešove.  

Obľúbený artový pouličný festival, ktorého snahou je priniesť živú kultúru do mesta a prilákať do ulíc čo najviac ľudí vďaka hudbe, divadlu, tancu, výtvarnému umeniu sa v tomto roku uskutočnil v dňoch od 6.-10.6. a 24.8.2022. Počas 6 dní sa na festivale sa vystriedalo cca 150 účinkujúcich. Podujatie dalo príležitosť aj náhodným okoloidúcim aktívne sa zapojiť do prebiehajúceho deja, či zapojiť sa do výtvarných workshopov. Podujatia sa odohrali pri mestskej galérii Caraffka na Floriánovej ulici.

V našich uliciach v centre mesta sa okrem umelcov predviedli žongléri, klauni, akrobati, mažoretky, ale aj tanečníci, ktorí sa predstavili aj v rámci happeningov na ulici ale aj svojou tanečnou šou. Tohtoročný Montmartre slávnostne otvorili „Farebné príbehy“ SOŠ na Košickej ulici, Bábkové divadlo spod Spišského hradu sa predstavilo rozprávkou „O čudnom vajíčku“ a divadlo Crocus s rozprávkami „Gepardie speváčky“ a „Marilyn“. Súčasťou podujatia bola aj vernisáž výstavy Gianni Rodari a jeho rozprávkový svet, pre návštevníkov sme pripravili hand made trhy a prezentáciu kníh (Gabriela Futová, Marka Staviarska, Peter Karpinský a Dávid Dziak), čítanie deťom, výtvarný workshop s Karolínou, maľovanie na sklo v prevedení detí ZŠ Važecká, módnu prehliadku autorky Jana Tomko Ferenčíková. V spolupráci s OZ Podaj ďalej sa každý deň uskutočnilo aj podujatie Podaj ďalej knihu. Večernú atmosféru dotvárali hudobné koncerty v podaní Victoria Linnen, Veronika Sax & VALERI, Denis Bujko & Alexandra Sabolová, Henry Toth & Duo Farsa, Ruth & Jane a Jana Tomko Ferenčíková.

 

Ísť späť

© 2024 PKO Prešov. All Rights Reserved.
Pokračujte výberom nastavení ochrany osobných údajov. Pre viac informácií si prečítajte naše zásady ochrany osobných údajov a zásady používania súborov cookies.