Support

Lorem ipsum dolor sit amet:

24h / 365days

We offer support for our customers

Mon - Fri 8:00am - 5:00pm (GMT +1)

Get in touch

Cybersteel Inc.
376-293 City Road, Suite 600
San Francisco, CA 94102

Have any questions?
+44 1234 567 890

Drop us a line
info@yourdomain.com

About us

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit.

Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa. Cum sociis natoque penatibus et magnis dis parturient montes, nascetur ridiculus mus. Donec quam felis, ultricies nec.

Aktuálny program

Aktuálny program

Keď sa spojí umenie a priateľstvo

Mesto Prešov vás v spolupráci s PKO Čierny orol pozýva na unikátnu spoločnú výstavu umelcov z Prešova a partnerských miest Nowy Sacz a Nyíregyháza.

Vernisáž výstavy PRIATEĽSTVO – BARÁTSÁG – PRZYJAŹŃ sa uskutoční 11. júla 2019 o 15.00 v Galérii v Caraffovej väznici na Jarkovej ulici v Prešove.

Na slovensko-poľsko-maďarskej výstave budete môcť obdivovať originálne diela 12 umelcovpričom každý z nich predstaví 3 diela podľa vlastného výberu.

Mesto Prešov organizuje túto spoločnú výstavu už druhýkrát s cieľom oživiť partnerské vzťahy medzi našimi najbližšími susedmi, mestami, s ktorými máme veľa spoločného.

Výstavu si môžete pozrieť v priestoroch Galérie Caraffka počas celých prázdnin až do konca augusta.

Metamorphosis - Paramorphosis

Trvanie výstavy: 22.3.2019 – 15.4.2019

Vernisáž: 21.3. 2019 o 17.00 hod

Umelci: Ariel Lavian, ARTDOBRO, Clee Claire Lee, Emma Dolphin, Fiona Macphee, Jana Hatalová, Karol Petreš, KimWan, Mila Raczkowska, Mima Chovancova, Nikki Allford, Patricia Rain, Patrick Lears, Petra Klepcová, Rob Birch, Rob Terrestrial, Ronald Gonzalez, Rosina Godwin, Saggion-Paganello, Tal Regev, Vinay Sharma.

Výstava predstavuje mladých umelcov z rôznych krajín (Izrael, Spojené Kráľovstvo, India, Taliansko, USA), prináša odlišné a kontrastné perspektívy súvisiace s témou premeny v médiu maľby, fotografie, grafiky, plastiky a videa.  Diela ponúkajú rôznorodé a protichodné perspektívy v čase, mieste a ľudskej situácii a spochybňujú svojvoľnú povahu hraníc. Prostredníctvom dynamických juxtapozícií výstava vyvoláva pocit prepojenosti napriek prítomnosti rozdielu.

Kurátor výstavy: Constantine Anjulatos, ktorý vedie nezávislú galériu v Londýne, Art Number23. 

Vstupné: 1,- € a 0,50 € (študenti a dôchodcovia)

Otváracie hodiny:
Ut – Pia: 10:00 – 17:00
So: 10:00 – 14:00

Bližšie informácie:
Caraffova väznica, Jarková 28A, Prešov
caraffovagaleria@gmail.com

Remeslo má zlaté dno

5.4. 2019, / Remeslo má zlaté dno od 13.00  hod. v interiéri aj pred galériou na Floriánovej ulici

Park kultúry a oddychu v Prešove, občianske združenia Podaj ďalej a J.D. – Galéria J.L Vás srdečne pozývajú osláviť prichádzajúcu jar v podobe krásnych slovenských tradícií a zvykov na Floriánovu ulicu pred Caraffku, kde bude prebiehať prezentácia ľudových zvykov, pletenie korbáčov, viazanie trávy, zdobenie medovníkov, hrnčiarstvo, burza hand - made výrobkov – vystúpenia ľudových súborov.


Na deti čakajú aj mnohé prekvapenia v podobe rozprávkových postavičiek či mnoho iných atrakcií, tvorivých dielní, o ktoré sa postarajú dobrovoľníci študenti Pedagogickej fakulty PU .


Tak ako všetky podujatia, ktoré sme doteraz v ,,Caraffke“ realizovali v spolupráci s OZ Podaj ďalej - má aj toto podujatie charitatívnu myšlienku, keďže sa môžu všetci návštevníci zapojiť aj do výzdoby mega veľkonočného vajíčka – zakúpením stuhy aj napísaním milého odkazu môžu podporiť rodinky v núdzi.


V prípade záujmu predajcov - vystavovateľov nás kontaktujte na caraffovagaleria@gmail.com  do 1.4.2019


PhDr. Janette Langová

 

WORKSHOP Moje JA v komunikácii

6.4.2019 alebo 13.4.2019

Vzdelávací kurz v spolupráci s kultúrno-vzdelávacou inštitúciou CROCUS THEATRE.

Prihlasovanie účastníkov  mailom:  crocustheatre@gmail.com alebo caraffovagaleria@gmail.com

Minimálny počet účastníkov: 5

Workshop: Zdobenie veľkonočných vajíčok

11.4.2019 od 15:00 do 17:00 hod.

Workshop, počas ktorého sa naučíte, ako si jednoduchou technikou vyzdobiť vajíčka. Vhodné pre deti od 6 rokov – ale aj dospelých.

V prípade záujmu nás kontaktujte na caraffovagaleria@gmail.com

Vstupné: 4,- €  vrátane materiálu a kraslice, ktorú si návštevníci môžu vziať domov.

Informácie a predaj vstupeniek:
Caraffova väznica, Jarková 28/A, 080 01 Prešov
E-mail: caraffovagaleria@gmail.com

Foto svetelný dizajn

Trvanie výstavy: 26.4.2019 – 20.5.2019

Vernisáž: 25.4. 2019 o 17.00 hod

Výstava, ktorá spojila svetelných dizajnérov z Košíc a prešovských fotografov zo združenia PAF.

Vstupné: 1,- € a 0,50 € (študenti a dôchodcovia)

Otváracie hodiny:
Ut – Pia: 10:00 – 17:00
So: 10:00 – 14:00

Bližšie informácie:
Caraffova väznica, Jarková 28A, Prešov
caraffovagaleria@gmail.com

Editácia videa a práca s kamerou

27.4.2019

Vzdelávací kurz v spolupráci s kultúrno-vzdelávacou inštitúciou CROCUS THEATRE.

Prihlasovanie účastníkov  mailom:  crocustheatre@gmail.com alebo caraffovagaleria@gmail.com

Minimálny počet účastníkov: 3

JA – je niekto iný

4.5.2019

Kreatívny projekt pre hercov v spolupráci s kultúrno-vzdelávacou inštitúciou CROCUS THEATRE.

Prihlasovanie účastníkov  mailom:  crocustheatre@gmail.com alebo caraffovagaleria@gmail.com

Minimálny počet účastníkov: 6

Fotografia v inom Svetle

Galéria v Caraffovej väznici, vernisáž 25.4. 2019 o 17.00 hod.

„Nechoďte tam, kam vedie cesta. Namiesto toho sa vydajte na miesta, kde žiadna vyšliapaná cesta nie je a zanechajte za sebou stopu...“
Výstava Fotografia v inom Svetle je výsledkom spolupráce dvoch na prvý pohľad nesúvisiacich subjektov. Ide o dialóg fotografov - členov známeho prešovského fotoklubu PAF 5,6 a študentov predmetu Svetlo, základy a princípy osvetlenia II
Technickej Univerzity v Košiciach Fakulty umení.

Základom pri koncipovaní výstavy sa stal motív cesty. Je odvodzovaný hneď z niekoľkých spoločných tematických predpokladov v neposlednom rade aj priestorovými možnosťami galérie v Caraffovej väznici.
Cesta ako najčastejšie fotografovaný motív – cesta ako kolobeh života -cesta predstavujúca kolobeh života človeka jeho:
– zrod / východ,
- existencia / svetlo /život ,
- zánik / západ / spomienky

Na tomto princípe je výstava rozvrhnutá do niekoľkých častí, ktoré znázorňujú zrod, existenciu aj zánik ľudského života. Na týchto princípoch je založená aj hra so svetlom, ktoré buď podčiarkuje, zvýrazňuje alebo naopak utlmuje. Najvýraznejšie je svetlo na začiatku tejto ,,cesty“ čiže pri zrode – aj jeho farebnosť je optimistické a radostné, a aj prírodné motívy vystihujú pocit zrodenia – výstava plynule pokračuje existenciou človeka jeho životnou púťou o čom hovoria fotografie inštalované na jednotlivých paneloch zľahka nasvietené - architektúra zachytená na týchto paneloch ešte podčiarkuje spirituálny dojem životného cyklu. Posledná záverečná časť celej výstavy je ponímaná ako spomienky na to, čím sme počas životnej cesty prešli, čo sme zažili, koho stretli. Svetlo sa stlmuje utícha jeho hra na výraz. Fotografie voľne rozhodené na stole lákajú vziať ich do rúk prezerať a zamýšľať sa nad svojím životom, lákajú aj umožňujú návštevníkom poprehadzovať dejové línie zaznamenávané okom fotografa.
V prízemnej časti galérie je v retro štýle nainštalovaná miestnosť, ktorá má predstavovať klasickú fotokomoru, na akú si spomínajú už len tí, čo sa narodili v minulom storočí.

Výstava fotografií Fotoklubu PAF 5,6 Prešov v inom svetle je konceptuálno-svetelnou prezentáciou fotografickej výstavy, vytvorená študentmi FU TUKE pod vedením lektorky Laury Murguie a asistencie Lenky Balážovej.
Študenti: Daduláková Annamária, Džurbak Damián, Gavronová Daniela, Jurpaková Laura, Kontrová Bianka, Kundrátová Karin Lívia, Mukha Habriela, Nechala Norbert, Petrová Alica, Roxerová Kristína
Fotoklub PAF 5,6 Prešov
Autori: Július Alcnauer, Eva Burgr, Viktor Ďuraš, Miroslav Havrila, Slavko Hudák, Peter Ilenčík, Iveta Kmecová, Peter Kollár, Patrik Kopčák, Dušan Macko, Dušan Majerník, Patrik Minár, Gabriel Miškuf, Erich Reichel, Štefan Rejta, Martin Švec, František Trusa, Janette Uhrínová


Trvanie výstavy: 25.4.2019 – 18.5.2019

 

© 2019 PKO Prešov. All Rights Reserved.
Používame súbory cookie, aby sme vylepšili zážitok z návštevy našej stránky. Ak budete pokračovať bez zmeny nastavení, budeme predpokladať, že povoľujete prijatie všetkých súborov cookie na stránke PKO Prešov.Viac informácii
OK