• Zverejnené v Súbory
  • Zobrazené 7404 krát

Kapela sa od svojho oficiálneho vzniku v júli 1997 prioritne orientuje na prezentáciu klasickej country hudby a v roku 2005 vydala svoje debutové CD s názvom „... a v srdci country máš“. Vystupuje na country súťažných festivaloch a prehliadkach, pravidelne v meste organizuje letné country bály a zimné country plesy, je hosťom na rôznych kultúrnych a hudobných podujatiach v okolitých mestách.

Členovia kapely

...História BB Country

História

Prvý pokus o vznik kapely uskutočnili jej pôvodní členovia 1. októbra 1992, kedy sa začali učiť hrať v kolkárni DEPO železnice Prešov v zložení:

Eduard Lukáč (banjo), Igor Cimerman (gitara), Vladimír „Gogo“ Greš (gitara), Peter Šterbák (basgitara).


Polročné snaženie vyústilo do premiérového „pionierskeho“ vystúpenia v apríli 1993 v Klube železničiarov na ich plese. Bol to prvý kontakt s mikrofónmi a „živou“ aparatúrou a výsledok bol aj tomu primeraný.

Táto etapa v živote kapely bola ukončená verejným polhodinovým účinkovaním na majálese dňa 8. mája 1993 so skupinou MLOCI a Bumerang na Starej Dúbrave, kedy chlapci zverejnili názov „BB“ (bez banja). Po tomto dátume bola rozvíjajúca sa „ kariéra “ prerušená z dôvodu odchodu Eda do kapely Bumerang.

Chlapci sa znovu dali dokopy po štyroch rokoch z Edovej iniciatívy s možnosťou ďalšieho možného spoločného účinkovania. Snaha bola zúročená vystúpením v rámci Prešovského kultúrneho leta 18. júla 1997 vo Western klube. Tento dátum sa zapísal ako vznik kapely. Vďaka pozitívnym ohlasom, sa zväčšila chuť pracovať na rozšírení repertoáru a na inštrumentálnom zdokonaľovaní sa.

Výrazným momentom v živote kapely bol príchod Moniky Buryovej (spev, perkusie, kazoo a iné zvuky a pazvuky), ktorá predtým účinkovala v zoskupení „Biely topoľ“ z Petrovian. Naše prvé spoločné vystúpenie bolo 24. júla 1998 na akcii Deň stavbárov v Ľuboticiach. Začal sa rozširovať aj regionálny záber kapely, ako napr. Bardejov, Košice, Humenné a s tým spojené účinkovanie na množstve akcií rôzneho zamerania, countrybálmi počnúc a dobročinnými vystúpeniami končiac.

Postupné profilovanie skupiny a jej snahy si všimol aj programový pracovník PKO Prešov Jozef Kačala, ktorý jej ponúkol možnosť účinkovania pod hlavičkou tejto organizácie a stal sa jej manažérom – čo členovia kapely s radosťou prijali a od januára 1998 začali vystupovať ako jeden zo súborov PKO v Prešove.

Dáša „Vrzalka“ Juhásová (husle, spev) znamenala začiatok ďalšej etapy v živote kapely, pretože priniesla bohaté hudobné a aranžérske skúsenosti nadobudnuté v rôznych speváckych a hudobných zoskupeniach (Dúha, Žobráci, Moyzes, slovenský učiteľský spevácky zbor Ozvena). Prvé vystúpenie v novej zostave bolo 19. novembra 1998 v Motoreste Ranč v Prešove. Jej príchodom nastáva „boom“ hudobných vystúpení (ročne takmer 80 spoločných vystúpení).
V jeseni 2001 dochádza k prvej zmene v obsadení. Peter Šterbák bol z dôvodu pracovnej zaneprázdnenosti nútený odísť. Jeho miesto zaujal Štefan „Pištík“ Strelec (basgitara, spev) z rozpadnutej kapely „Desperado“. Prvé spoločné vystúpenie s Pištíkom bolo 21.9.2001 na námestí v Prešove.

Od februára 2005 kapela vystupuje bez speváčky Moniky, ktorá sa navliekla do manželského chomúta (konečne) a momentálne pracuje za hranicami. Manažérom kapely sa stáva Maroš Mazúr, ktorý v tejto funkcii pôsobil do leta 2006.

Zároveň v roku 2005 došlo k výraznému momentu v živote kapely, a to bolo vydanie prvého vlastného CD nosiča s názvom " ..  a v srdci country máš.", ktorý obsahuje 13 skladieb. Krst sa uskutočnil v priestoroch OZEX Solivar dňa 2.7.2005 za hojnej účasti našich priaznivcov. Akt krstu sprevádzali moderátorské slová Rada Meššu a Paľa Hrašku. Krstnými rodičmi boli: Milan Benč (primátor mesta), Emil Chlapeček (riaditeľ PKO), Fero a Ľubka Jančíkovci (Country club Šuňava), Jozef Valkušák (The Colt).

Začiatkom júla 2005 sa Dáša vyjadrila, že prioritnou kapelou je pre ňu Malý princ. V dôsledku kolízii termínov sa kapela začala obracať po novom hráčovi na husle a paradoxne sa na konkurz prihlásil Paľo Matej, preferujúci hru na mandolíne, čo členovia kapely akceptovali. Prvé vystúpenie s Paľom Matejom bolo dňa 22.9.2005 v reštaurácii Staré Mexiko a tak kapela hrala bez huslí, ktoré nahradila mandolína.

Od polovice roku 2006 sa manažérskej stoličky opäť ujíma Jozef Kačala a k zmene dochádza aj na poste huslistky. Dášu, ktorá odišla ku skupine Malý princ, vystriedala folkloristka Alena Pekárová, ktorá sa stala najmladším a najmilším členom kapely.

Po odchode Alenky na „materské povinnosti“ (my sme to neboli !!!), oficiálne posledné spoločné vystúpenie bolo dňa 11.4.2008 vo Western clube, sa postupne v apríli 2008 vrátila Dáša.

Po vyriešení postu huslistky nastali výmeny hráčov na basgitaru. Štefan „Pištík“ hral s kapelou do konca roku 2009 a necelý polrok roku 2010 jeho post zaujal Tibor Knechta. Po jeho ukončení spolupráce s kapelou miesto basgitaristu obsadil Marek Greš.


Čo by sme ešte chceli:

  • do "hudobnej smrti" skladať a prezentovať príťažlivé skladby, ktoré potešia srdce každého „hudobne postihnutého“ človeka,
  • nájsť sponzora a vydať druhé vlastné CD,
  • v spolupráci s inými zoskupeniami rozvíjať country scénu,
  • schudnúť a hmotnostne sa vrátiť do predmanželských čias (mužská časť).

Koncerty

„Krst CD skupiny BB COUNTRY“

Prešovská country skupina BB country srdečne pozýva všetkých priaznivcov klasickej country hudby na krst svojho druhého CD, na ktorom vystúpia krstní rodičia MLOCI a ŠARIŠANCI.

Skupina BB country už viac ako 20 rokov vystupuje na rôznych podujatiach, ako country bály, country plesy, festivaly, kultúrne podujatia miest a obcí a pod. v rámci domácej i zahraničnej scény. Po úspešnej prezentácii vlastnej hudobnej a textovej tvorby v podobe prvého nosiča s názvom „ ... a v srdci country máš“ predstaví ďalšie svoje hudobné dieťa, ktorému do vienka na hudobnej ceste prídu popriať priatelia zo skupiny MLOCI a ŠARIŠANCI.

23. 11. 2018 o 19:00 v kine Scala

Vstupné: 3.- €

Informácie a predaj vstupeniek:
Park kultúry a oddychu - Čierny orol, Hlavná 50, 080 01 Prešov
E-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.
Tel. číslo: 051/77 237 41-2

 

 

Kontakt

Jozef KAČALA - Manager kapely

tel.: 0905 496 721
email: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

Viac z tejto kategórie: Šarišan »

Kino Scala

scala01

Podujatia v kultúrnych zariadeniach

Akcie, podujatia a voľnočasové aktivity v kultúrnych zariadeniach v pôsobnosti Parku kultúry a oddychu

Kalendár podujatí

« December 2018 »
Pon Ut Str Št Pia So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Facebook

PREDPREDAJ VSTUPENIEK

Každý pracovný deň od 8:00 – 16:00 hod. na č. dverí 24