Kultúrne zariadenie Šváby

Činnosť strediska

Milí obyvatelia sídliska Šváby a okolia... Tešíme sa na Vás v našom Kultúrnom zariadení PKO Prešov, ul. Švábska 27. 

Ponúkame:

*Kurz spoločenských tancov
*Celoročný zápis detí do klubu spoločenských tancov od 5 rokov
*Spoločenský tanec v rámci relaxu pre seniorov
*Pilates
*DINO CLUB
*Cvičenia zumby pre dievčatá a ženy
*Cvičenia aerobicu
*Zdravotné cvičenia
*Boccia tréningy – šport pre ľudí s telesným postihnutím / vozíčkárov
*Možnosť prenájmu priestorov pre firmy aj jednotlivcov

Krátkodobý prenájom priestorov

Príjem nových členov do súborov a krúžkov počas celého roka
Príjem objednávok na vystúpenia súborov počas celého roka,
na kultúrne a spoločenské podujatia, plesy, jubileá a pod. podľa požiadavky

Fotogaléria

Exotická horúčka sobotňajšieho dňa
Sobota, 10.01.2015, sa v PKO Šváby niesla v rytme exotiky. Orientálne, hawajské a tahitské tance, to bolo heslo dňa. Prvýkrát sme predstavili aj tanečný štýl Belly dance aerobic. Tento nový tanečný štýl v sebe zahŕňa dynamický aerobic s prvkami ladného brušného tanca, ktorý uviedla tanečníčka Nataly Bašistová. Záujemkyne a nadšenkyne si dobre zatancovali a naučili sa základné tanečné prvky jednotlivých tanečných štýlov.

Na tanečníčky čakala skvelá atmosféra vo vynovenom prostredí PKO Šváby a tri tanečné lektorky Nataly, Danka a Ell, ktoré sa striedali počas celej soboty a na záver celej akcie odprezentovali tanečné štýly v podobe profesionálneho vysúpenia. Cieľom dňa bolo odbúrať stres, dobre si zatancovať, naučiť sa nové tanečné kroky a pozitívne sa naladiť.

Účasť bola vynikajúca a pre veľký úspech aj do budúcna plánujeme zorganizovať podobné akcie, ktoré sa budeme snažiť okoreniť novými tanečnými štýlmi. Ďakujeme všetkým, ktorý sa zúčastnili a podporili Exotic dance weekend. Veľká vďaka patrí Janke Imrichovej, bez ktorej pomoci by sa táto udalosť nemohla uskutočniť. Záujemkyne o tanec aj naďalej môžu pokračovať v pravidených kurzoch orientálnych tancov a belly dance aerobiku práve v PKO Šváby, vždy v utorky a štvrtky, pretože v PKO je tropická atmosféra aj v zime

Mikulášska burza 6.12. 2014
Rok 2014 sme mali v úmysle ukončiť niečím netradičným! Recyklujme spolu!
Predaj, kúp, vymeň...! Vianočná akcia sa tešila veľkej návštevnosti obyvateľov hlavne lokalít Šváby, Solivar a Sekčov . Obohatením burzy bolo prvé vystúpenie pohybového štúdia Crazy stars, kde dievčatá predviedli pre verejnosť a rodičov tanečné vystúpenie. Mikulášska burza sa nezaobišla bez odovzdávania malých prekvapení. Tešíme sa na dalšie podujata spolu s vami!

Viac foto na tomto mieste...

Dance latino aerobic 24.7.2014

Viac foto na tomto mieste...

 Deň otvorených dverí 29.5. 2013

Viac foto na tomto mieste...

 Veľkonočný jarmok na Šváboch

Viac foto na tomto mieste...

 Graffiti/street art jam 13.10.2012

Viac foto na tomto mieste...

 Vianočný jarmok na Šváboch 2012

Viac foto na tomto mieste...

 Veľkonočný jarmok na Šváboch 2.4.2012

Viac foto na tomto mieste...

Napísali o nás...

Poznáme víťazov Boccia Open

PREŠOV: Vo štvrtok, 17. júla 2014, sa v prešovskom kultúrnom zariadení PKO Šváby na Sídlisku Šváby odohral celodenný rekreačný integračný turnaj v hre boccia. Zišlo sa tu do 50 účastníkov z ktorých 25 sa rozhodlo aj súťažiť. Organizátorom podujatia je občianske združenie ZOM Prešov.

Boccia je paralympijský šport, vhodný hlavne pre ľudí s tým najťažším telesným postihnutím. Milujú ho tak deti, ako aj dospelí, bez ohľadu na zdravotný stav. Hrať môžu proti sebe dvaja jednotlivci, páry aj trojice. Obe strany dostanú po 6 lôpt modrej a červenej farby. Loptičky sú so syntetickej kože, plnené umelohmotným granulátom, len o niečo väčšie oproti tenisovým Jana imrichováloptičkám. Ihrisko o rozmere 12,5 x 6 m by malo byť na hladkom tvrdom povrchu – parkety, dlažba, linoleum a pod.. Cieľom hráčov je dostať čo najviac svojich lôpt bližšie k bielej lopte (jack) ako je najbližšia súperova lopta.

Prívlastok „integračný“ získal turnaj tým, že v ňom súperia ľudia so zdravotným postihnutím so zdravými hráčmi v jednej kategórii bez rozdielu. Prívlastok „rekreačný“ znamená, že súťažiť môže každý, amatéri aj profesionáli. Víťazi síce nezískavajú body do rankingu, ale dostali finančnú odmenu a hodnotné vecné ceny.

VIP hosťami turnaja boli riaditeľ PKO Prešov, Mgr. Emil Chlapeček, riaditeľka kultúrneho zariadenie PKO Šváby, Mgr. Jana Imrichová, a zástupca firmy ARES spol. s.r.o. Martin Ličko. Zúčastnení športovci prišli okrem domáceho klubu Boccia ZOM Prešov aj z košickej organizácie OZ M.A.J., prešovského združenia OZ Barlička a JASANIMA – DSS Rožňava. Turnaja sa zúčastnil aj pozorovateľ z Litvy. Hráči mali rôzny typ aj stupeň postihnutia. Niektorí mali ťažký telesný hendikep, iní mentálne postihnutie, ďalší viacnásobné kombinované rôzneho rozsahu. Výsledky turnaja preukázali, že aj ľudia s ťažkým zdravotným postihnutím môžu súperiť so zdravými hráčmi a dokonca aj víťaziť.

Tretie miesto získala Monika Sabolčíková. Druhé miesto si vybojovala Anka Mihová z košickej organizácie OZ M.A.J.. Absolútnym víťazom turnaja sa stal Marián Klimčo. Všetci traja sú členmi športového klubu Boccia ZOM Prešov.

Podujatie sa realizuje v rámci projektu „Aj ty môžeš víťaziť“. Projekt podporila Nadácia pre deti Slovenska z fondu Hodina deťom. Podujatie sa uskutočnilo tiež vďaka podpore z programu Občianska voľba Pivovaru Šariš, ktorý realizuje spoločnosť Pivovary Topvar, a.s. za pomoci Komunitnej nadácie Veľký Šariš. Dôležitým partnerom akcie bolo PKO Prešov. Plagát a zoznam všetkých podporovateľov uvádzame na konci správy.

Najbližší rekreačný turnaj pod názvom Boccia Šírava 2014 organizuje klub Boccia ZOM Prešov cez víkend, 25.-27. júla 2014, v bezbariérovom hoteli Chemes na Zemplínskej Šírave. Záujemcovia môžu využiť aj možnosť absolvovať týždenný rekondičný pobyt, ktorý časovo nadväzuje na turnaj. Viac informácií nájdete na webe – www.zompresov.sk.

Kontakt

Kultúrne zariadenie ŠVÁBY
Švábska č. 27


tel: 051/770 47 95, mobil: 0918 783 201, 0905 797 448    Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. 

Kino Scala

scala01

Podujatia v kultúrnych zariadeniach

Akcie, podujatia a voľnočasové aktivity v kultúrnych zariadeniach v pôsobnosti Parku kultúry a oddychu

Kalendár podujatí

« Október 2018 »
Pon Ut Str Št Pia So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Facebook

PREDPREDAJ VSTUPENIEK

Každý pracovný deň od 8:00 – 16:00 hod. na č. dverí 24