Kultúrny dom Solivar

Činnosť strediska

Medzi zaujímavé a lákavé kultúrne centrá možno najnovšie zaradiť aj Kultúrny dom Solivar. Nie iba vďaka svojej bohatej histórii, ale najmä sviežim vetrom, ktoré začali v ostatných mesiacoch okolo neho fúkať v súvislosti so zmluvou o úzkej spolupráci medzi PKO a bábkovým divadlom pre deti a dospelých Babadlom. Základom spoločného projektu je zmeniť tichú budovu na životom kypiaci objekt, do ktorého budú každodenne chodiť „Baňasi“, Solivarčania i „sídliskári“ všetkých vekových kategórií za zábavou i kultúrou. Podstatná časť programovej štruktúry v nedávno vynovenom objekte, ktorý sa od 6. októbra 2012 stal vytúženým domovským prístavom pre Babadlo, ktoré ho hľadalo celých 18 rokov, bude orientovaná na hudobnú, divadelnú a spoločenskú činnosť. V spolupráci s občianskymi organizáciami a združeniami tu bude možné pripravovať aj akcie „na želanie“, teda od spoločenských aktivít a posedení až po stretnutia s poslancami tejto mestskej časti. Vedúci programového oddelenia PKO Jozef Kačala to definoval slovami:

Jednoducho, pestrosť programu a činnosť kultúrneho domu dávame čiastočne aj do rúk jeho samotným užívateľom. Je to predsa zariadenie pre nich, pre ich voľný čas a pre ich záľuby.

Čo nás teda spoločne v Kultúrnom dome Solivar čaká?

- Pre deti napríklad pravidelné nedeľné popoludňajšie divadelné a neskôr aj filmové predstavenia, teda akési rozprávkové popoludnia, pestré hudobné a zábavné programy pre deti a mládež, v letnom prázdninovom špeciále sa možno dočkáme aj súťaže detských kapiel a pestrej krúžkovej činnosti. A dospelí? Na dámy každého veku čaká klub kalanetiky, pripravujeme aj pestrú hudobnú scénu klubového štýlu od country, cez populárnu hudbu a jazz až po večne zelené evergríny, pri ktorých si na svoju mladosť zaspomínajú dnešní seniori. Ďalej to budú burzy a stretnutia zberateľov rôznych kuriozít i vážnych záujmov, náučné programy, krúžky tradičných remesiel, výstavy výtvarného umenia i tvorivé občianske stretnutia...    

Kontakt

Kultúrny dom Solivar
Sídlo: Solivarská 80, 080 01 Prešov
tel: 0905 797 448     Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. 

BABADLO – bábkové divadlo pri PKO Prešov
Sídlo: Domček umenia - Kultúrny dom  SOLIVAR , Solivarská 80, 080 01 Prešov
tel: 051/ 77 11 631, 77 11 632   www.babadlo.sk, Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

Kino Scala

scala01

Podujatia v kultúrnych zariadeniach

Akcie, podujatia a voľnočasové aktivity v kultúrnych zariadeniach v pôsobnosti Parku kultúry a oddychu

Kalendár podujatí

« Október 2018 »
Pon Ut Str Št Pia So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Facebook

PREDPREDAJ VSTUPENIEK

Každý pracovný deň od 8:00 – 16:00 hod. na č. dverí 24